Rekrutacja
Kolejnym przystankiem w obchodach naszego dwudziestolecia jest Kazimierz Dolny. Na gościnnym 16. Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi zobaczycie wybrane filmy wyprodukowane i rozwijane w Wajda School, a także spotkacie się z ich twórcami i współzałożycielam i dyrektorem programowym naszej Szkoły – Wojciechem Marczewskim.

Publiczność 16. BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym będzie miała okazję zobaczyć dwie produkcje Wajda Studio, czyli Bukolikę w reżyserii Karola Pałki, dokument dziejący się na prowincji, obserwujący codzienność wyjątkowych kobiet oraz Symfonię Fabryki Ursus w reżyserii Jaśminy Wójcik, dokument kreacyjny wprowadzający do filmu metody sztuki partycypacyjnej, łączący elementy wideo z choreografią i muzyką eksperymentalną (pokaz w czwartek 4 sierpnia w Kinie Lubelskim o godz. 12:30, spotkanie z twórcami i Wojciechem Marczewskim o godz. 15.00 w Sali Bursztynowej poprowadzi Grażyna Torbicka).

W programie festiwalu znajdziecie także cztery filmy rozwijane w Wajda School. Uwielbiane przez widzów Piosenki o miłości w reżyserii Tomasza Habowskego (projekt filmowy rozwijany na kursie scenariuszowym Script w 2017 i fabularnym Studio Prób w 2018), to opowieść o wystawionej na próbę męskości i kobiecej walce o niezależność (seans w piątek 5 sierpnia w Kinie Lubelskim o godz. 11:30, spotkanie z reżyserem o 13.00 w Sali Bursztynowej poprowadzi Grażyna Torbicka). Kolejny film uznanego twórcy Łukasza Grzegorzka Moje wspaniałe życie, rozwijany na międzynarodowym programie Ekran+ 2020, z fenomenalną rolą Agaty Buzek (pokaz w sobotę 6 sierpnia w Kinie na Zamku o godz. 21:00). Brawurowy, łamiący reguły gatunkowe pełnometrażowy debiut Inni ludzie w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, rozwijany na Ekran+ 2019 (seans w piątek 5 sierpnia w Kinie Lubelskim o  godz. 15:30, spotkanie z twórcami o 17.30 w Sali Bursztynowej poprowadzi Grażyna Torbicka).

W ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych pokazany zostanie Synthol, debiut reżyserski Piotra Trojana (rozwijany na kursie fabularnym Studio Prób w 2018 roku). Film jest pełną humoru i ciepła historią o wchodzeniu w dorosłość i próbie odcięcia pępowiny po trzydziestce (pokaz w poniedziałek 1 sierpnia w Kinie Lubelskim o godz. 12:30). A w ramach sekcji Świat pod namiotem pokazany zostanie Lombard  Łukasza Kowalskiego (rozwijany na kursie dokumentalnym Dok Pro) – historia bytomskiego lombardu, która jak w soczewce pokazuje kondycję mieszkańców miasta (pokaz w sobotę 6 sierpnia w Kinie Lubelskim o godz. 10.00, spotkanie z twórcami o 11.30 w Sali Bursztynowej poprowadzi Marcin Radomski).

 

Zapraszamy szczególnie na spotkanie wokół książki Wojciecha Marczewskiego Świat przyspiesza, ja zwalniam. Gośćmi będą: Wojciech Marczewski, Damian Jankowski, Grażyna Torbicka (czwartek 4 sierpnia w Dzwonnicy Kultury o  godz. 18:30). 

Program 16. BNP Paribas Dwa Brzegi

POBIERZ | www.dwabrzegi.pl/program-film-pdf

ZOBACZ | www.dwabrzegi.pl/program  

Galeria